کشف لوازم خانگی قاچاق در تهران به مبلغ 6 میلیارد ریال

جمعه, 29 فروردین,1399

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی هویت مالک انباری شناسایی شد، عنوان کرد: با تایید صحت خبر و محرز شدن دپو محموله های قاچاق در این انبار با دستور قضائی، ماموران در یک عملیات ضربتی مالک انباری را دستگیر و در بازرسی از آن مقادیری لوازم خانگی از قبیل چاقو، رنده، زودپز و … فاقد مجوزهای قانونی و برگ گمرکی کشف کردند.

سرهنگ نعمت اله علیپور با اشاره به اینکه انبار مذکور با دستور قضائی پلمب و محموله انواع لوازم خانگی قاچاق تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شد، افزود: کارشناسان ارزش این کالاها را 6 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

حمیدرضا غزنوی، سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان در این خصوص گفته بود که حل مشکل نقدینگی تولیدکنندگان قطعا به نفع کشور است و می‌تواند جای قاچاق لوازم خانگی در کشور را پر کند و مانع خروج ارز از کشور شود.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان در ادامه افزود: در حال حاضر صنعت لوازم خانگی نیاز به 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات دارد که پرداخت آن مانع خروج ارز به میزان 2 برابر تسهیلات پرداخت شده از کشور می‌شود. سه برابر نیاز بازار در صنعت لوازم خانگی سرمایه گذاری شده و با حذف و جمع آوری کالای و لوازم خانگی قاچاق به راحتی تولیدات داخلی، بازار را تامین خواهند کرد. قاچاق کالا طی سال های گذشته به یکی از مشکل های اصلی بازار تبدیل شده است.

نظر خود را درج نمایید