بسته
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
جستجو
بازگشت به همه مطالب اخبار

کشف لوازم خانگی قاچاق در تهران به مبلغ 6 میلیارد ریال

۲۹ فروردین ۱۳۹۹

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی هویت مالک انباری شناسایی شد، عنوان کرد: با تایید صحت خبر و محرز شدن دپو محموله های قاچاق در این انبار با دستور قضائی، ماموران در یک عملیات ضربتی مالک انباری را دستگیر و در بازرسی از آن مقادیری لوازم خانگی از قبیل چاقو، رنده، زودپز و … فاقد مجوزهای قانونی و برگ گمرکی کشف کردند.

سرهنگ نعمت اله علیپور با اشاره به اینکه انبار مذکور با دستور قضائی پلمب و محموله انواع لوازم خانگی قاچاق تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شد، افزود: کارشناسان ارزش این کالاها را 6 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

حمیدرضا غزنوی، سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان در این خصوص گفته بود که حل مشکل نقدینگی تولیدکنندگان قطعا به نفع کشور است و می‌تواند جای قاچاق لوازم خانگی در کشور را پر کند و مانع خروج ارز از کشور شود.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان در ادامه افزود: در حال حاضر صنعت لوازم خانگی نیاز به 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات دارد که پرداخت آن مانع خروج ارز به میزان 2 برابر تسهیلات پرداخت شده از کشور می‌شود. سه برابر نیاز بازار در صنعت لوازم خانگی سرمایه گذاری شده و با حذف و جمع آوری کالای و لوازم خانگی قاچاق به راحتی تولیدات داخلی، بازار را تامین خواهند کرد. قاچاق کالا طی سال های گذشته به یکی از مشکل های اصلی بازار تبدیل شده است.

نظرات
نظر دهید بستن فرم نظر